top of page
logo.png

האם זאת האמת? -הפודקאסט-

אמונה היא בסה”כ מחשבה שנצמדנו אליה. יש אמונות שגורמות להרגיש מסוגלות, פתיחות ועוצמה ויש אמונות אחרות. אני מזמינה אתכן לקחת דף ועט, לשבת במקום שקט ולהצטרף אלי ואל האורחות שלי לסשנים שהוקלטו לייב בקליניקה. תוכלו לחקור יחד איתנו אמונות שגורמות לנו להרגיש לחץ, מתח, סבל...  יחד, בעזרת הכלים של שיטת ”העבודה” של ביירון קייטי” נשאל ”האם זאת האמת?” ונבחן נקודות מבט שונות. הקשבה נעימה.

youtube.png
Google_CC.jpg
iditwagneryoutubecover.jpg

מפגש 1. אחותי מנצלת את היחס המועדף לרעתי

בפרק הזה רונית שמשון חוקרת סיטואציה עכשווית שארעה עם אימה ואחותה ויחד אנחנו חוזרות לעבר, לברר איפה ההרגשה הייתה דומה. "אחותי מנצלת את היחס המועדף לרעתי". 

מפגש 2. תמיד צריך יותר מכסף

שקד מחליטה לחקור אמונה לגבי כסף, למרות שהסיטואציה מאוד ברורה מול הלקוחות. "העבודה של ביירון קייטי" מאפשרת לנו קודם כל לעצור ואז לבדוק מכיוונים נוספים אמונות מלחיצות, נברר מה הצורך שלנו, מדוע האמונות האלה נוכחות בחיינו. הצטרפו אלינו עם ראש פתוח לסשן שהוקלט לייב בקליניקה, ותוכלו לברר היכן אצלכן המחשבה "תמיד צריך יותר מכסף" צצה בחיים.

מפגש 3. הבת שלי לועגת לי. היא צריכה להתייחס אלי בכבוד

גלי פוגשת לראשונה את שיטת "העבודה" של ביירון קייטי ובוחרת לצלול לחקירה בסיטואציה יום יומיים סה"כ שהתרחשה לפני שעה קלה בלבד וסערת הרגשות ממנה עדיין ניכרת. באותה הסיטואציה, גלי מסיעה את הבת החיילת שלה הביתה ועוד לפני שהבת ניכסת לרכב האמונות מציפות. מילאנו יחד דף שיפוט וחקרנו את המחשבות "הבת שלי לועגת לי" וגם "הבת שלי צריכה לדבר אלי בכבוד".

כדי להגיע לעומק הרגש והמחשבה אנחנו שואלות לאורך המפגש "ומה אז, ומה עוד?" וגם נוגעות בשאלת העסקים של ביירון קייטי.

מפגש 4. דף שיפוט ראשון עם טליה. 1/3

"אמא שלי מאירה את התקיעות בזרקור". במפגש הזה טליה פוגשת לראשונה את "העבודה של ביירון קייטי" ושתינו מאוד נסערות במהלך מילוי דף "שפוט את רעך". הרגשות מציפים בעוצמה בזמן שההנחיה היא למלא את הדף בלי להיכנס לפרטים שיגיעו אח"כ בחקירת המחשבות. לאחר מילוי הדף התחלנו לחקור את המחשבה הראשונה "אמא שלי מאירה את התקיעות בזרקור". ומעניין לראות איך בשאלה הראשונה "האם זאת האמת?" תוך כדי התבוננות פנימה ולמרות סערת הרגשות, טליה עונה "לא".

מפגש 5. דף שיפוט ראשון עם טליה. 2/3

"אני רוצה שאמא שלי תפסיק לעשות מיזה עסק". הפרק שלנו מתחיל כמו באמצע משפט של המפגש הקודם. כמו לא היתה הפסקה של כמה ימים מהמפגש הראשון. המשפט שחקרנו במפגש הראשון עדיין מהדהד.

טליה לא בוחרת משפט מהדף שמילאנו אלא שולפת משפט שמפעיל אותה ישר מהמותן. ואיתו אנחנו עובדות. סעיף 2 בדף השיפוט: "אני רוצה שאמא שלי תפסיק לעשות עסק מיזה."

בפרק הזה יש הפרעות משובשות בקליטה ובכל זאת החלטתי לכלול אותו מישום שכן אפשר להבין  ולהרגיש בקלות את המכלול והוא חלק מדף שיפוט שלם שמפורסם כאן.

בואו נמשיך, בקליניקה עם העבודה של ביירון קייטי

מפגש 6. דף שיפוט ראשון עם טליה. 3/3

"אמא שלי צריכה לגלות רגישות כלפיי". "אני זקוקה שהמילים שלה לא יהיו טריגר עבורי".

- בתחילת המפגש טליה ואני מתמודדות עם  השאלה איך להרגיש בנוח לשפוט מישהו אחר. טליה אומרת שהיא כבר לא צריכה ולא מצפה לכלום מאמא שלה, לעומת זאת היא כן מצפה מעצמה. הרבה מאיתנו מבינות שאחריות לשינוי היא שלנו ויחד עם זאת, כאן כן נחקור מישהו אחר. בפרק הזה נסיים את דף השיפוט הראשון שלנו, טליה מבינה מה מעניין אותה להמשיך לחקור ועולות תובנות ראשונות על תהליך חקירת המחשבות.

מפגש 7. טליה, אמא שלי לא מעריכה את המשאבים שלי

בתחילת המפגש טליה מתארת סיטואציה שמכילה הרבה זמנים וסיטואציות בתוכה. לפי ההנחיה של קייטי אנחנו תמיד נחקור סיטואציה אחת בלבד, כזו שתחומה בזמן ומקום ספציפיים. זו הזדמנות שנייה עבורנו למלא יחד דף שיפוט ולהמשיך ממנו לחקירת המשפט הראשון: "אמא שלי לא מעריכה את המשאבים שלי". לאחר המשפט הראשון עברנו לסעיפים 5 ו 6 בדף השיפוט. במפגש הזה, שימו לב איך הראש, או יותר נכון, האגו, מתווכח עם עצמו? אנחנו לרוב נלך מכות בתוך הראש כדי להגן על אמונה שמשרתת אותנו. זה התפקיד של האגו. התפקיד שלנו הוא לזהות את המצב הזה, בו האגו כאילו מגן עלינו ולבדוק למה דרושה לנו ההגנה והאם היא באמת דרושה? האם אני שבויה של הסיפור שלי מהעבר ושל הפחדים שלי או הציפייה שלי מהעתיד? או שאני יכולה לנתק את הסיטואציה של אותו הרגע מהכבלים של העבר והעתיד ולתת לה פרשנות חדשה? להתראות בפרק הבא בו נחקור סיטואציה חדשה.

bottom of page